Kuvaus
Tilaustuote, lähetämme tuotteen 1-6 arkipäivässä.
Laudeliinakankaiksi olemme valinneet pellavasekoitekankaat, joissa on mielestämme sopivasti pellavan rouheutta ja luonnollista tuntua sekä puuvillan tuomaa sileyttä ja helppohoitoisuutta. Eri värisillä ja kuvioisilla tekstiileillä pystyy helposti vaihtamaan saunan ilmettä vaikka vaaleasta tummaan tai toisinpäin.
Pese pellavat erikseen ja saman sävyisten kanssa. Kastele pellavatekstiilit ennen pesua. Täytä pesukone vain puolilleen. Käytä pesukoneen hienopesuohjelmaa ja melko alhaista likoamistehoa. Muista tarkistaa ja puhdistaa nukkasihti säännöllisesti.
Väri: pellavaraita
Koko: leveys 45 cm, pituus 55– 350 cm
Materiaali: 60% pellava ja 40% puuvilla
Kankaan paksuus: 270g/m2
Pesu- ja hoito-ohjeet: 40⁰ hienopesu, kuosittele kosteana, 3 pisteen silitys. Ei rumpukuivausta, valkaisua eikä kemiallista pesua. Huuhteluaineen käyttöä ei suositella, jottei pellava veltostu.
Jos et löytänyt mieleistä, laita meille viestiä niin etsitään ratkaisu.
Alla kokotaulukko, joka helpottaa valitsemaan täydellisen kokoisen laudeliinan sinun lauteillesi, huomioiden ensimmäisen pesun kutistuvuuden:
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.